Gra planszowa Bitwa o Lwów + powieść dla młodzieży Gdy zagrzmiał złoty róg

Powiadom mnie o dostępności tego produktu w wersji książkowej

Unikalny zestaw gry planszowej i książki, traktujących o walkach o Lwów w 1918 r.


Gra planszowa Semper Fidelis. Bitwa o Lwów 1918-1919


 Strategiczna gra planszowa

Liczba graczy: 2
Wiek: 12+
Czas: 45-180 min

Listopad 1918 roku. Powoli kończy się straszliwa Wielka Wojna, która zmieniła Europę i zniszczyła stare monarchie. Na gruzach jednej z nich – monarchii austro-węgierskiej – rozpoczyna się nowy konflikt pomiędzy dwoma narodami: polskim i ukraińskim. Jego areną będzie Lwów – miasto zawsze wierne Rzeczypospolitej.

Semper Fidelis to pięknie ilustrowana, planszowa gra strategiczna dla 2 osób, która przedstawia realia walk o Lwów w latach 1918–1919. Gracze wcielą się w role dowódców obu stron, którzy będą starali się opanować miasto i okolice. Rzucą do boju regularne jednostki Strzelców Siczowych, żołnierzy odrodzonego Wojska Polskiego oraz wcielą do szeregów ochotników - zarówno słynnych lwowskich baciarów jak i kobiety i dzieci. Wyposażą ich w broń oraz mundury zdobyte w magazynach należących do armii austro-węgierskiej. Postarają się wykorzystać także artylerię, lotnictwo oraz pociągi pancerne. Spróbują negocjacji z ciągle stacjonującymi w mieście jednostkami austriackimi oraz węgierskimi. Jednak nie mogą zapomnieć o pomocy cywilom, którzy nie tylko potrzebują żywności, ale także narażeni są na ogień nieprzyjacielskich kul i bagnetów. Zbyt wielkie straty wśród ludności lub zniszczenia części miasta mogą skończyć się klęską strony polskiej. Gracze niecierpliwie wyczekiwać będą także na wieści z innych odcinków frontu oraz zaciszy politycznych gabinetów, w których decydowano o losach obu narodów. Semper Fidelis to więc gra strategiczna, która ukazuje wszelkie aspekty prowadzenia wojny. Przygotowanych 5 scenariuszy różni się od siebie tematyką, skalą oraz czasem rozgrywki. Gra powstała we współpracy z Krakowskim Odziałem Instytuty Pamięci Narodowej.


Gra zawiera: planszę 40x60 cm, 120 kart 58x88 mm, 134 drewnianych znaczników, 131 żetonów , 5 kart scenariuszy, instrukcję do gry, dodatek historyczny.


Gdy zagrzmiał złoty róg... Powieść dla młodzieży z walk listopadowych 1918 r.


Orlęta Lwowskie to symbol niezłomności i wielkiego bohaterstwa. To określenie dzieci i młodzieży,  walczących, a wielu z nich poległo, w konflikcie polsko-ukraińskim o Lwów w listopadzie 1918 roku. Przez całe dwudziestolecie międzywojenne pamięć o młodych obrońcach Lwowa była jednym z najistotniejszych składników wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży.  Etos ten był budowany przez książki taka jak ta. Wydana po raz pierwszy w 1921 roku była chętnie czytana przez młodzież i dorosłych w całej Polsce, a nauczyciele polecali ją uczniom. Po 1945 roku powieść Wilhelminy Adamówny została całkowicie zapomniana. To książka o wielkiej odwadze i poświęceniu, o wielkiej miłości do Lwowa. To powieść dla młodzieży, ale też dla dorosłych, w której narracja literacka przeplata się z historycznymi cytatami. Przypomina o najmłodszych bohaterach, którzy walczyli i oddali swoje życie za Lwów i za Polskę.

 

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest doskonałym pretekstem, aby ją przypomnieć. Książka została ponownie zredagowana, ułatwieniem lektury są przypisy wyjaśniające trudniejsze zagadnienia oraz wstęp prof. Adama Redzika.  Książka zawiera siedem unikalnych, kolorowych ilustracji namalowanych przez krakowskiego artystę Marcina Wierzchowskiego. 


Tu możesz przeczytać Wstęp Adama Redzika


 




 
Regulamin       O wydawnictwie       Księgarnia       Kontakt       Polityka cookies       Polityka prywatności