Wysoki Zamek
Tamten Lwów
 
-23 %
Księga zapomnienia
Księga zapomnienia
cena: 29,90 zł     39,00 zł
 
 

Akcja zbierania funduszy na wózek dla Wasyla zakończona.

Szanowni Państwo – nasza akcja zbierania funduszy na inwalidzki wózek elektryczny dla naszego autora Wasyla Słapczuka zakończyła się pełnym sukcesem! Państwa wpłaty, zakupione książki, no i nie ma co ukrywać, ogromne wsparcie dwóch prywatnych osób, pozwoliło zakupić używany, ale w bardzo dobrym stanie i z gwarancją taki wózek. Dzięki pomocy konsulatu polskiego z Łucka wózek został dostarczony Wasylowi. 

W imieniu swoim i Wasyla serdecznie Państwu dziękuję! 
Niestety problemy Wasyla jeszcze się nie skończyły. Konieczne jest zamontowanie windy, za pomocą której będzie mógł wydostać się na zewnątrz swojego mieszkania. Polski przedsiębiorca (chce pozostać anonimowy) zadeklarował się, że zakupi windę i pokryje koszty jej montażu. Konieczne jest jednak zbudowanie niewielkiej przybudówki. Koszt całościowy to ok. 25.000 zł. Chciałbym uzbierać dla Wasyla jeszcze 10.000 zł. Bardzo proszę o pomoc, o niewielkie wpłaty, zakup jego książki z której cały dochód przeznaczymy na ten cel. 


Wasyl Słapczuk jest współczesnym ukraińskim pisarzem „straconego pokolenia”, jego znakomita powieśćKsięga zapomnienia o wojnie w Afganistanie ukazała się w 2014 roku w naszym wydawnictwie. 
Prosto ze szkolnej praktyki w Fabryce Samochodów „Komunar” w Zaporożu jako dziewiętnastoletni poborowy w 1980 roku trafił z sowiecką armią do afgańskiego piekła. Ciężko ranny po ponad dwuletnim leczeniu wrócił na wózku inwalidzkim do rodzinnej wsi na Wołyniu. 
Przebył bardzo długą drogę. Od okaleczonego przez wojnę prostego żołnierza, absolwenta Zasadniczej Szkoły Zawodowej do doktora nauk filologicznych. Jest wybitnym poetą, prozaikiem, tłumaczem, autorem  kilkunastu tomów wierszy, kilku książek dla dzieci, zbiorów esejów, kilku powieści, laureatem Nagrody Państwowej im. Tarasa Szewczenki (2004). 
Dziś mieszka w Łucku w postsowieckim blokowisku, żyje bardzo skromnie. Od kilku lat prawie nie wychodzi z domu, potrzebuje elektrycznego wózka inwalidzkiego by odzyskać możliwość kontaktu z otoczeniem. 
Cena takiego wózka to 14.000 zł. Każda, najdrobniejsza wpłata się liczy. 

My, jako wydawnictwo postanowiliśmy przeznaczyć całkowity dochód z książki Wasyla na zakup wózka. 
Akcja będzie trwała do maja 2016 roku.  Wierzymy, że z Państwa pomocą w czerwcu 2016 roku podarujemy Wasylowi elektryczny wózek inwalidzki.Księga zapomnienia to książka przeciwko wojnie. Wojnie w każdym znaczeniu tego słowa, w każdym jego sensie. Tej, która teraz toczy się na Ukrainie, tej która toczyła się w Afganistanie, tej, którą wszyscy pamiętamy z lekcji historii…
To jest książka przeciwko wojnie, w której z ręki jednego człowieka ginie drugi człowiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek by nie miała miejsca.
Autor, Wasyl Słapczuk, uczestnik wojny w Afganistanie, podejmuje po 30 latach od jej zakończenia próbę rozrachunku. Jego powieść jest pozbawiona opisów walk i heroizmu, to opowieść o rzeczywistości, której sam doświadczał każdego dnia: okrutnej, brudnej, niemożliwej do zrozumienia i pozbawionej logiki. Książka ukazała się w serii SUMA ZNAKÓW.
Książka wydana przy wsparciu Fundacji Dobroczynnej  „Fundacja Ihoria Pałyci – Nowy Łuck” w ramach programu  „Kultura i duchowość – największe bogactwo mieszkańców Łucka”.
Książka dostała się do półfinału konkursu Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS 2015.
Jury ANGELUSA wybrało 14 książek z ponad 50 zgłoszonych do konkursu.
Książka dostępna jest również w formie e-booka.
Najnowsza RECENZJA książki Słapczuka autorstwa Stanisława Szwarca ukazała się w dwumiesięczniku literackim TOPOS.
 
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
szukaj
cena:
43,90 zł
36,90 zł
 
 
cena:
34,90 zł
29,90 zł
 
 
cena:
32,90 zł
24,90 zł
 
 
szukaj
 
Regulamin | O wydawnictwie | Kontakt
Copyright © Wydawnictwo Wysoki Zamek