Wysoki Zamek
Tamten Lwów
 
Autorzy
A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    Ł    M    N    O    P    R    S    Ś    T    U    W    Z    Ż   

Dieter SchenkDieter Schenk
(ur. 1937) kryminolog, publicysta, autor książek dotyczących ochrony praw człowieka, nazistowskich korzeni niemieckich organów ścigania, a przede wszystkim zbrodni hitlerowskich na terenie okupowanej Polski. Pełnił funkcję dyrektora kryminalnego oraz doradcy ds. bezpieczeństwa dyplomatów w Federalnym Biurze Kryminalnym i niemieckim MSZ. W 1989 r. zrezygnował z pracy i poświęcił się pisarstwu. W 1997 r. otrzymał w Gdańsku Medal Św. Wojciecha, rok później Medal 1000-lecia Gdańska, a w 2003 roku Honorowe Obywatelstwo Miasta Gdańska. Jest wykładowcą Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie od 1998 r. prowadzi wykłady z historii narodowego socjalizmu. Mieszka w Hesji.

 
Dieter Schenk jest niezwykle zasłużonym historykiem, autorem książek o zbrodniach nazistowskich na terenie okupowanej Polski. Jego książka Poczta Polska w Gdańsku. Dzieje pewnego niemieckiego zabójstwa sądowego (Wydawnictwo Oscar, Gdańsk 1999) o losach polskich pocztowców z Gdańska oraz o ich procesie i mordzie we wrześniu 1939 r. przyczyniła się do przeprowadzenia przez Sąd Krajowy w Lubece rewizji wyroku oraz do rehabilitacji i uniewinnienia skazanych obrońców poczty gdańskiej. Za swoją działalność został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasług RP.
W 2009 r. ukazała się w Polsce jego książka – Hans Frank. Biografia generalnego gubernatora (Wydawnictwo Znak, Kraków).
 
W listopadzie 2012 r. Dieter Schenk został laureatem V edycji konkursu "Książka Historyczna Roku" im. Oskara Haleckiego za książkę Noc Morderców. Kaźń polskich profesorów we Lwowie i holokaust w Galicji Wschodniej.

 

 

 

 

 
powrót
szukaj
produktów: 0
wartość: 0
 
koszyk jest pusty
szukaj
Login (e-mail):
 
Hasło:
 
 
Jeśli nie masz jeszcze konta w naszej ksiegarni ZAREJESTRUJ SIĘ
szukaj
szukaj
cena:
59,00 zł
44,90 zł
 
 
cena:
34,90 zł
29,90 zł
 
 
cena:
32,90 zł
24,90 zł
 
 
szukaj
 
Regulamin | O wydawnictwie | Kontakt
Copyright © Wydawnictwo Wysoki Zamek