Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze

Kup e-book
34,90 zł   19,90 zł
Rok wydania:
2022
 
Liczba stron:
272
 
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami
 
Wymiary:
140 x 215 mm
 
ISBN:
978-83-963397-2-0
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu w wersji książkowej

Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze to opowieści z życia innowatorki poszukującej lepszego świata, która dzieli się z nami swoimi doświadczeniami. Zachęca nas, żebyśmy nie pozostawali w sferze marzeń, ale testowali własne wizje, bo tylko w praktyce możemy rozstrzygnąć, czy dane rozwiązanie sprawdzi się czy nie.

 

Żyjemy w czasach, gdzie zmiana myślenia jest konieczna. Trzeba zatrzymać katastrofę klimatyczną i przebudować system społeczno-ekonomiczny. Aby wymyślić świat na nowo, potrzebujemy nowych narracji opierających się na pozytywnych wizjach przyszłości, które będą służyć nam za drogowskaz i mobilizować nas do działania. Autorka prowadzi nas przez opowieści o miejskich projektach, pokazując, że nie ma jednej recepty na sukces, ale możemy szukać schematów działań, które zwiększą jego powodzenie. 


Wychylone w przyszłość to książka o tym, że niewielkie lokalne działania przecierają drogę szerszym trendom i że prototypowanie rzeczywistości to sposób na testowanie idei. Kluczem do sukcesu jest współpraca – tylko dzięki połączeniu różnych kompetencji i perspektyw możemy przekraczać nasze ograniczenia. To zachęta do tego, żebyśmy zauważali zalążki lepszego świata i je pielęgnowali. Autorka szczególną uwagę poświęca miastom jako najlepszym przestrzeniom do wdrażania innowacji oraz projektom wykorzystującym potencjał społeczności lokalnych zarówno w kraju, jak i za granicą. To książka o optymizmie, niełatwym, ale potrzebnym.

 

 

Spis treści

Rafał Matyja, Spacer po horyzoncie
Wstęp. Przyszłość już tu jest
Rozdział 1. Między utopią a dystopią
Rozdział 2. Siła małych zmian
Rozdział 3. Co niesie innowacje?
Rozdział 4. Miasta tworzą innowacje
Rozdział 5. Dobro wraca – inwestycje w przyszłość
Rozdział 6. Idzie nowe
Podziękowania
Przypisy
Bibliografia

 
 
Regulamin       O wydawnictwie       Księgarnia       Kontakt       Polityka cookies       Polityka prywatności