Jak rowery mogą uratować świat

Kup e-book
29,90 zł   14,95 zł
Wymiary:
145 mm x 215 mm
 
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami
 
Liczba stron:
320
 
Rok wydania:
2018
 
ISBN:
9788395038730
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu w wersji książkowej

Wbrew temu, co mógłby sugerować tytuł, książka Petera Walkera charakteryzuje się całkowitym brakiem jakiejkolwiek ideologii – napisał o książce Olivier Schneider, Prezes Francuskiej Federacji Rowerzystów.


Przez większą część XX wieku wydawało się, że rower jest wynalazkiem, który prędzej czy później odejdzie do lamusa, oddając pola masowej motoryzacji, ewentualnie pozostanie tylko atrybutem ubranych w lycrę fanów sportu. Dla wielu ludzi powrót do rowerów jako codziennego środka transportu w miastach – który jest faktem – wciąż wydaje się  czymś trudnym do wyobrażenia. Właśnie o tym niezwykłym fenomenie traktuje książka Petera Walkera.


Autor to powszechnie znany w Wielkiej Brytanii komentator polityczny dziennika „The Guardian” i jednocześnie zapalony użytkownik roweru. Jak na dziennikarza szanowanej brytyjskiej gazety przystało autor odwołuje się do licznych badań naukowych i literatury. Zabiera czytelnika w podróż w czasie – do miast sprzed 80 i 120 lat, gdzie ruch rowerowy był czymś powszechnym i masowym, ale także do miast przyszłości, w których z pewnością rower będzie jednym z kluczowych środków transportu.  Autor pokazuje, jak wygląda sytuacja transportu rowerowego w wielu miastach na świecie  – Londynie, Nowym Jorku, Montrealu, duńskim Odense czy Sewilli.  Nie unika trudnych tematów jak: przestrzeganie przepisów przez rowerzystów, jazda w kasku czy ryzyko związane z jazdą rowerem wśród wielu aut.


Książka radykalna i do bólu merytoryczna. Jak rowery mogą uratować świat Petera Walkera to pozycja obowiązkowa na półce każdego obserwatora życia współczesnych miast.


Tłumaczenie: Weronika Mincer

 

Patroni medialni:  Architektura i Biznes,  Magazyn MIASTA, urbnews.pl, Teren Zabudowany 

Tu przeczytasz Przedmowę Huberta Barańskiego,

 

a tu Wstęp.


Rozdział 6: Dlaczego ludzie nienawidzą rowerzystów

 
 
Regulamin       O wydawnictwie       Księgarnia       Kontakt       Polityka cookies       Polityka prywatności